29 Mart 2014 Cumartesi

The Monkeys Paw Chapter 4

The Monkeys Paw Chapter 4

4.Bölüm
Sonraki sabah kış güneşi camdan içeri giriyordu ve ev ılık ve güzel hissediliyordu.Bay White iyi hissediyordu karısına ve oğluna güldü.Aile kahvaltıya oturdu ve gün hakkında konuşmaya başladı.Maymun pençesi canım kenarındaki küçük masanın üzerindeydi ama kimse ona bakmıyor ve onun hakkında konuşmuyordu.

‘Bu sabah alışverişe gideceğim.’ dedi bayan White. ‘Güzel akşam yemeği için bir şeyler almak istiyorum.Benimle gelir misin ?’ diye sordu kocasına. ‘Hayır sakin bir sabah geçireceğim.Okuyacağım,’ diye cevap verdi kocası.

‘İyi,bu akşam dışarı çıkmayacağım,’ dedi Herbert. ‘O yüzden bu gece erken yatalım.Geçen gece çok geç yattık.’ü

‘Ve maymun pençeleri hakkında hikayeler olmasın!’ dedi bayan White kızgındı. ‘Neden arkadaşını dinlemiyoruz?’ dedi kocasına. ‘Bir maymun pençesi sana bir şey veremez!’ bayan White durdu fakat iki erkekte ona cevap vermedi. ’30.000 pound!’ dedi bayan White sessizce. ‘Bu paraya ihtiyacımız vardı.’

Hemen sonra Herbert saate baktı ve ayağa kalktı. ‘işe gidiyorum.’ Dedi. ‘ Muhtemelen postacı parayı mektubun içinde sana getirir. ‘Unutma,ondan birtakım şey isterim.’Herbert güldü ve annesi de güldü.

‘Gülme evlat.’ dedi bay White. ‘Tom Morris eski bir arkadaş ve onun hikayeleri doğrudur.Muhtemelen buda…’

‘Peki,bana da biraz para saklayın.’ Dedi ve tekrar güldü Herbert.

Annesi de güldü ve ona kapıya kadar eşlik etti. ‘Görüşürüz anne’ dedi Herbert mutlulukla. ‘Bu akşam ki güzel yemek için marketten bir şeyler al.İşten sonra acıkırım.’

‘Seni biliyorum.’ Diye cevapladı bayan White.Herbert evden ayrıldı ve yol boyunca hızlı hızlı yürüdü.Annesi kapıda oturdu ve onu biraz izledi.Kış güneşi sıcaktı ama o aniden üşüdü.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu Blogda Ara