29 Mart 2014 Cumartesi

The Monkeys Paw Chapter 1

1. BölümDışarıda ve soğuk bir hava vardı ve yağmur bir saniye bile durmuyordu.Ama 12 numaralı Kale Sokaktaki küçük oturma odası hoş ve ılıktı.Yaşlı bay White ve onun oğlu Herbert satranç oynuyor ve bayan White oturmuş onları izliyordu.Yaşlı bayan mutluydu çünkü eşi ve oğlu çok iyi arkadaşlardı.O oğlu hakkında ‘Herbert’ iyi bir evlat’ diye düşünürdü.’Uzun zaman onu bekledik ve o doğduğunda ben neredeyse kırkımdaydım,ama biz mutlu bir aileyiz.’Ve yaşlı bayan White güldü.


Bu doğruydu.Herbert gençti ve buna çok güldü.Ama annesi ve babası da ona gülüyordu.Hiç paraları yoktu ama onlar küçük ve çok mutlu bir aileydi.

Bu iki adam hiç konuşmuyordu çünkü oyuna konsantre olmuştu.Oda sessizdi ve şimdi yağmurun gürültüsünü camlardan duyuyorlardı.Birdenbire yaşlı bay White baktı ve ‘Yağmuru dinleyin!’ dedi.

‘Evet,kötü bir gece,’ dedi Herbert.’Dışarıda iyi bir gece yok.Ama arkadaşın,Tom Morris,bu gece gelecek?’

‘Evet,bu doğru.Saat 7:00’de gelecek’ dedi yaşlı adam.’Ama bu yağmurda…’
Bay White bitiremedi çünkü o sırada genç adam bir ses duydu.
‘Dinleyin!’dedi herbert.’Şuan kapıda biri var.’

‘Ben bir şey duymadım.’diye cevapladı babası,fakat sandalyeden kalktı ve kapıyı açmaya gitti.Bu sırada bayan White’da kalktı ve ortalığı toparladı.

Bay White ‘Gel,gel,Tom.Seni yine görmek ne güzel.Ne kötü gece ama!Montunu bana ver ve oturma odasına geç.Orası hoş ve ılık.’

Ön kapı açıldı ve oturma odasında bayan White ve Herbert üşüyordu.Sonra bay White oturma odasına büyük ve kırmızı suratlı biriyle döndü.
‘Bu Tom Morris,’ dedi bay White karısına ve oğluna.’Biz gençken yakın arkadaştık.Tom Hindistan’a gitmeden önce beraber çalışıyorduk.Tom,bu benim karım ve bu bizim oğlumuz,Herbert.’

‘Tanıştığımıza memnun oldum.’ dedi Tom Morris.

‘Tanıştığımıza memnun oldum ,bay Morris,’ diye cevapladı bayan White.’lütfen gelin ve oturun.’ ‘Evet,gel,Tom,’ dedi bay White.’Buraya.Rahat ve sıcak.’

‘Teşekkürler,’ diye cevapladı büyük adam ve oturdu.
‘Hadi biraz viski alalım’ dedi yaşlı bay White.’Bu soğuk gece de sıcak bir şeye ihtiyacın var.’Dışarıdan bir şişe viski aldı ve iki eski arkadaş içmeye ve konuşmaya başladı.Bu küçük aile hayranlıkla misafirin çok uzaklarda yaşadığı ilginç hikayeleri dinliyordu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu Blogda Ara