10 Mayıs 2013 Cuma

İngilizce Hava Durumunu Sorma Ödevi

The Weather – Hava Durumu 

A: What’s the weather today?- Bugün hava nasıl?
B: The temperature has fallen again.- Sıcaklık yeniden düştü.
A: I enjoy the cold weather.- Ben soğuk havayı severim.
B: Don’t you mind the cold?- Soğuktan korkmuyor musun?
A: Not at all. I prefer a cold winter to a hot, muggy summer.- Hiç de değil. Ben bir sıcak, bunaltıcı yaz yerine soğuk bir kış tercih ederim.
B: I agree. After the terrible August we had last year, low temperatures are kind of refreshing.- Katılıyorum. Geçen yılki korkunç ağustos sonrası düşük sıcaklıklar serinletici etki yapıyor.
A: In August there wasn’t a breeze anywhere. There was ninety percent humidity, and the temperature stayed above ninety degrees for 15 straight days.- Ağustos ayında hiç esinti yoktu. Yüzde doksan oranında nem vardı ve sıcaklık 15 gün boyunca doksan derecenin üzerinde kaldı.
B: It’s six o’clock now. I’ll turn on the radio. Let’s listen to the weather report.- Saat altıdır. Radyoyu açayım. Hava durumu raporunun dinleyelim.
Radio: As the cold front crosses the region tonight, temperatures will drop considerably. The present temperature is 26 degrees. Tonight will be partly cloudy. Tomorrow will become sunny, windy, and very cold. High 20, low 16. Strong winds from the north will bring Arctic air to the region. Snow will develop at the end of the week.- Bu gece bölgeye gelecek olan soğuk hava kitlesinin etkisi ile sıcaklık önemli ölçüde düşecek. Şu anda hava sıcaklığı 26 derecedir. Bu gece hava parçalı bulutlu olacak. Yarın hava güneşli, rüzgarlı ve çok soğuk olacak. Hava sıcaklığı en yüksek 20, en düşük 16 derece olacak. Kuzeyden gelecek oan güçlü rüzgarlar bölgemize Arctic hava getirecek. Hafta sonunda kar bekleniyor.
A: Did you listen to the weather forecast?- Hava tahmini sunumunu dinledin mi?
B: Yes, I did. The mild weather will continue. Scattered showers will occur tomorrow night.- Evet. Ilık hava devam edecek. Yarın gece ara ara yağmur olacak.
A: And what about the day after tomorrow?- Yarından sonra hava nasıl olacak?
B: Skies will begin to clear. Drier, colder air will arrive from the north-west. Sunny but cold weather will prevail the day after tomorrow.- Gökyüzü açılmaya başlayacak. Kuzey-batıdan kuru ve soğuk hava akımı gelecek. Yarından sonra güneşli ama soğuk hava etkili olacak.
A: At this time of the year, the weather is so changeable.- Yılın bu zamanda, hava çok değişken olur.

2 yorum:

  1. Dediğim daha doğrusu anlattığım bu değildi bu yüzden hiç beğenmedim...
    ÜZGÜNÜM

    YanıtlaSil
  2. Dediğim daha doğrusu anlattığım bu değildi bu yüzden hiç beğenmedim...
    ÜZGÜNÜM

    YanıtlaSil

Bu Blogda Ara