10 Mayıs 2013 Cuma

İlköğretim İngilizce Sene Sonu İlçe Zümresi


                          EĞİTİM ÖĞRETİM YILI
YILSONU İNGİLİZCE DERSİ GENİŞLETİLMİŞ ZÜMRE ÖĞRETMENLER TOPLANTISI

TARİH: 25.06.20                           SAAT: 13:30    
YER:  DOĞANŞEHİR LİSESİ

GÜNDEM  MADDELERİ    :

1.     Açılış
2.     Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
3.     Kurul yazmanının seçilmesi
4.     Türk Milli Eğitiminin Genel ve Özel Amaçları
5.     1. ve 2. Dönem Zümre Toplantılarının okunması
6.     2008–2009 Öğretim yılının değerlendirilmesi
7.     SBS Değerlendirilmesi
8.     Dyned Değerlendirilmesi
9.     Proje ve Performans Görevleri Değerlendirilmesi
10.  Dilek ve temenniler, Kapanış.


YAPILAN GÖRÜŞMELER VE ALINAN KARARLAR

1. 25.06.2009 tarihinde zümre başkanı YUSUF YILDIRIM sağlık ve başarı dileklerini ifade ederek zümre toplantısını açtı. Yapılan yoklamada bütün arkadaşların hazır olduğu görüldü.

2. Saygı Duruşu gerçekleştirildi ve İstiklal Marşı okundu

3. Kurul yazmanı olarak BİROL ÇAĞAN seçildi.

4. Türk Milli Eğitiminin Genel ve Özel amaçları okundu.

5. 2008–2009 Eğitim Öğretim Yılı 1. ve 2. Dönem yapılan zümre toplantılarında alınan kararlar okundu.

6. 2008–2009 Eğitim Öğretim yılının değerlendirilmesi yapıldı ve;
Yusuf YILDIRIM geride kalan eğitim-öğretim yılının gayet başarılı geçtiğini belirtti. Gülbin AKYOL kitapların öğrenci seviyesine göre ağır olduğundan ve müfredatın değişmesinden dolayı hazırlıksız olduklarını; bunun da başarı için en önemli eksiklik olduğunu söyledi. Fadime YILMAZ da aynı şekilde kitapların uygun olmadığından, seviye üstü olduğundan bahsetti. Durali AKTAPE kitapların değişmesi için bir kurul oluşturulduğunu ve bu adımın atılmasının önümüzdeki engelleri ve zorlukları aşmak için önemli olduğunu belirtti. Bahattin YILDIRIM SBS ağırlıklı çalışıp, gramer üzerinde durduğunu ve başarılı denecek bir yıl geride bıraktıklarını söyledi. Kübra ÇELEBİ, yeni hazırlanan 9. Sınıf İngilizce ders kitaplarının Doğanşehir ve çevresine, öğrenme ortamımıza uygun olmadığını söyledi. Kitaptaki konuların birbirinden kopuk ve genel olarak da sıkıcı olduğunu da ekledi. Dinleme aktivitelerini konuların yoğun ve öğrenci seviyesinin düşük olması nedeniyle işlemekte sorunlar yaşadığını da aktardı. 10. Sınıflarda ise derslerin müfredata göre tamamlandığını ve başarılı bir yıl geçirdiklerini belirtti. Yasemin ALTIN ikinci dönem yeni okulunda göreve başladığını ve dilbilgisinden çok listening, speaking ve writing üzerinde durduğunu belirtti. Ancak öğrencilerin seviyesinin düşük olması nedeniyle çok verimli dersler işleyemediğini de ekledi. Güllü KÖSE, müfredatı tamamlamakta sıkıntı yaşamadığını, öğrencilerin seviyesine göre basit etkinliklerle derslerini zevkli hale getirdiğini anlattı. Konuşma becerilerini geliştirmek amacıyla etkinlik yaptırdığını ancak öğrencilerin derse olan ilgisinin azalmasıyla devam etmediklerini sözlerine ekledi.


7. SBS değerlendirilmesi konusunda söz alan arkadaşlar sınavın genel olarak müfredata uygun olduğunu ancak bazı soruların İngilizce bilgisini ölçmek için doğru sorular olmadığını belirttiler. Ancak dönem içerisinde uygulanan hazırlık programlarıyla Seviye Belirleme Sınavlarından iyi sonuçlar elde edildiğini söylediler.


8. Dyned İngilizce Dil Eğitim Sisteminin çok faydalı bir proje olduğu ve bu sistemin tüm okullarda özenle kullanılması gerektiği Yusuf YILDIRIM tarafından dile getirildi. Söz alan Durali AKTEPE Dyned Sistemini okulunda kullanamadığını, bunun için gerekli olan Bilgisayar ve Teknoloji odasının okullarında olmadığını belirtti. Söz Alan Fadime YILMAZ okulunda Dyned’i sınırlı bir şekilde kullanabildiğini, şifre almada ve bazı teknik konularda yaşadıkları yetersizliklerin çözülmesiyle bu sistemden verim alınabileceğini ifade etti. Proje kapsamındaki tüm okulların Dyned ile ilgili bir rapor hazırlayarak okul idaresine teslim etmeleri gerektiği vurgulandı. 

9. Seminer Döneminde yapılan Proje ve Performans Taslaklarının gelecek dönemde öğrenciler için çok faydalı olacağı vurgulandı.


10. Başka söz alan olmadığı için zümre başkanı Yusuf YILDIRIM teşekkür ederek gelecek yıl tekrar buluşmak üzere toplantıyı bitirdi.
 

YUSUF YILDIRIM
ZÜMRE BAŞKANI

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Bu Blogda Ara