25 Aralık 2013 Çarşamba

Alan Değişikliği Sonuçları ve Şubat Ataması

TÜM SINIFLARA AİT DERS ve ÇALIŞMA KİTAPLARI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ
 Uzun süredir gündemde olan ve alan değiştirip eski alanına dönmek isteyen öğretmenlerimizin alan değişikliği atama sonuçları dün açıklandı. Bu atama sonuçlarıneticesinde bazı branşlardaki öğretmenlerkendi branşına döndü.


 Yaklaşan şubat atamasından kısa bir süre öncesinde yapılan alan değişikliği neticesinde şubat ataması bekleyen öğretmenlerimizin kendi branşında yığılmaların olup olmayacağı endişesi sararken alan değişikliği atama sonuçları neticesinde hangi branşa kaç öğretmen geçtiğine dair resmi veriler Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açıklanamsı beklenmektedir. 

Alan Değişikliği Sonuçları ve  Şubat Ataması

Bir çok öğretmenimiz ve öğretmen adaylarımızın alan değişikliği tartışması sürerken alan değişikliğikonusunda bazı görüşler ön plana çıkmıştır. Onlardan biride şubat ataması bekleyenöğretmenlerimizin alan değişikliğinin şubat atamasından sonra yapılması isteğidir.  Diğer bir tartışmalı en çok konuda sınıf öğretmenlerinin alan değişikliği meselesi olmuştur. 4+4+4 sisteminden sonra atamalarda düşüş yaşayan sınıf öğretmenleri adayları alan değişikliği sonucunda bir kez daha darbe yemek istemiyorlar. Sınıf öğretmenliğinden başka branşlara geçişlerin olduğu gibi başka branşlardan sınıf öğretmenliğine de geçişler olmuştur. Bu neticede geçişlerin dengeli mi ya da kadroları dahada mı doldurduğu tartışılırken resmi rakamlar beklenmektedir.


 Bu durum aksi yönde olması durumda ise sınıf öğretmenliği açığı dahada artacaktır. Teknolojitasarım ve zihin engellilere geişlerin çok olması durumunda ise açık giderek artacak bu durumdaşubat atamasına olumlu yönde yansıyacaktır. 
 
Mebpersonel.Com/ Özel Haber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder