24 Kasım 2013 Pazar

24 Kasım'da Öğretmenlere Müjde Haberleri Yine Boş Çıktı!

TÜM SINIFLARA AİT DERS ve ÇALIŞMA KİTAPLARI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

Başbakanın Trabzon konuşmasında öğretmenlerin mali hakları ile ilgili mesaj vereceği beklentisi boşa çıktı. Tüm öğretmenler medyada çıkan haberlerden etkilenerek büyük beklenti içine girmişlerdi.  Başbakanın bu mesajının ardından öğretmenler bekledikleri mesajı alamamış oldu. Haberlerde öğretmenler gününe özel bir maaş ikramiye, zam vs. gibi haberler yapılmış ama Başbakanın bugünkü mesajından sonra beklentiler şuan için suya düşmüştür.

Başbakanlıkta bir çalışma yapıldığı internet sitelerinde haber olarak yer almıştı.  Önce 3600 ek gösterge, sonra ek ödeme en sonunda ise ek ders ücretlerinin arttırılma çalışmasının yapıldığı haberleri boşa çıkmış oldu.

"İkramiyelerin, 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne yetiştirilmesini istiyoruz"
 
Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı Gürkan Avcı, yaptığı açıklamada, Hükümetin öğretmenlik mesleğini onurlandırmasını ve başta ücret ve özlük politikalarıolmak üzere öğretmenliği tekrar seçkin bir meslek haline getirmesini beklediklerini ifade etti.

18. Milli Eğitim Şurası'nda tüm öğretmenlere her 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bir maaş tutarında ikramiye verilmesi yönünde sendikalarının çıkarttığı şura kararı bulunduğunu hatırlatan Avcı, "Aradan 3 yıl geçti ve halen bir netice yok. Öğretmenlerimizin ikramiyelerinin 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne yetiştirilmesini istiyoruz" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder