30 Ekim 2013 Çarşamba

TEOG Ortak Merkezi Sınavların Şifreleri

TÜM SINIFLARA AİT DERS ve ÇALIŞMA KİTAPLARI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ
Bu yıl ilk defa ortaokulların 8 inci sınıflarında öğrenim görenler için iki dönemde yapılacak  derslerin  sınav takvimi belli oldu.
Sınavlarla ilgili olarakhttp://www.meb.gov.tr internet adresinde yayınlan kılavuza göre, ilk yazılılar 28 Kasım 2013 Tarihinde saat 9: 00 da Türkçe Dersi ile başlamış olacak.Aynı gün 50 dakika sonra saat 10 : 30 da Matematik ve 50 dakika aradan sonra saat 12: 00 da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi yazılısı yapılacak.
Soru sayısı her ders için 20 olarak belirlendi. Sorular Merkezi olarak Milli Eğitim Bakanlığınca Müfredat kapsamında hazırlandı. Öğrenciler 40 dakika da soruların çözümünü verilecek optik formlara kodlayacaklar. A ve B olmak üzere iki farklı kitapçık olacak.
Ortak sınavlar, sınav takviminde belirtilen tarihlerde, her sınav günü üç olmak üzere iki günde altı oturum halinde kendi okullarında yapılacak. Sınav olan okullarda sınav günleri ders yapılmayacak.TEOG Ortak Merkezi Sınavların Şifreleri
Merkezi yazılılar dan oluşan TEOG için ana başlıklar özetle şöyle;
1-Sınavlar 28 Kasımda üç oturum ve 29 Kasımda üç oturum olmak üzere 6 oturumda tamamlanacak
2-Sınav günlerinde okullarda ders yapılmayacak
3-A ve B olmak üzere iki kitapçık olacak
4-Her ders ten 20 soru sorulacak. Test usulü sorular için 40 dakika süre verilecek
5-Yanlışlar doğruyu götürmeyecek
6-Sınav için herhangi bir ücret alınmayacak. Sınava itiraz edilirse ilgili bankaya 10 tl yatırılacak. İtiraz haklı bulunursa para iade edilecek.
7-Öğreciler Yabancı Dil sınavı için E-okul kayıtlarındaki kayıtlı dil dersinden sınava alınacak. Okul  yönetimi bu bilgileri kontrol etmelidir.
8-Sınava geç kalan öğrencilere ek süre verilmeyecek.
9-Öğrenciler, sınıf öğrenci yoklama listesinde belirtilen sınıf ve sıra numarasında oturacak. Gerektiğinde öğrencinin yerini değiştirme yetkisi sınıflarda bulunan öğretmenlere ait olacak.
10-Öğrenci, cevap kağıdı üzerindeki kitapçık türü ve cevap bilgileri işaretlemelerini kurşun kalemle yapacak. Öğrenci, cevap kağıdındaki imza bölümüne imzasını silinmeyen bir kalemle kendisi atacak.
11-Her sorunun 4 seçeneği olacak. Çift işaretlenmiş veya iyi silinmemiş cevaplar optik okuyucular tarafından yanlış cevap olarak değerlendirilecek. Cevap kağıdına işaretlenmeyen cevaplar değerlendirme işlemine alınmayacak.
12-Kitapçıklar okullarda bırakılacak ancak aynı gün oturumlar tamamlandıktan sonra isteyen öğrenciye verilecek.
13-Soru iptali olması durumunda değerlendirme geçerli soru sayısı dikkate alınarak yapılacak.
14-Sınavların sonuçları bakanlıkça belirtilecek tarihlerde e-Okul sistemine işlenecek. Öğrencilere sınav sonuç belgesi ayrıca gönderilmeyecek.
15-TÜBİTAK) tarafından gerçekleştirilen uluslararası bilim olimpiyatları ve matematik olimpiyat sınavlarıyla proje yarışmalarında, ulusal elemelerden geçtikten sonra ülkemizi temsil etme hakkı kazanan öğrencilere, katıldıkları yılın yıl sonu başarı puanlarına belirlenen oranda ek puan verilecek.
16-Yazılılar arasında 50 dakikalık tenefüs yapılacak.
17-Ortak sınava mazereti nedeniyle katılamayan öğrencileri sınav bitiminden hemen sonra möazeretini belirten raporunu,dilekçesini okul müdürlüğüne sunacak.

1 yorum:

  1. Net bir tarih henüz açıklanmadı yalnız 3. sınav öncesi açıklanması gerektiğini düşünüyorum.Hatta 15 gün içerisinde açıklanabileceğini tahmin ediyorum.

    YanıtlaSil