10 Ekim 2013 Perşembe

Lise Öğretmenleri İçin Proje Raporu Hazırlama Çalışması ve Proje Değerlendirme Çizelgesi

TÜM SINIFLARA AİT DERS ve ÇALIŞMA KİTAPLARI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ
Yeni Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 50/1 maddesi kapsamında öğrenciler her ders yılında en az bir dersten PROJE hazırlama görevini yerine getirmeleri gerekmektedir.  Program için TIKLA   (Listeler ve dersler GÜNCELDİR - 9 Ekim 2013)
Proje Raporu Hazırlama Çalışması için TIKLA (Listeler ve dersler GÜNCELDİR - 9 Ekim 2013)

Yeni Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliğinin 50/1 maddesi kapsamında öğrenciler her ders yılında en az bir dersten PROJE hazırlama görevini yerine getirmeleri gerekmektedir. Proje Ödevi ile ilgili dokümanlar hazırlanmıştır. Öğrencilerimize dilekçeler dağıtılacak ve proje almak istedikleri dersi/dersleri dilekçelerinde  belirteceklerdir. Projeler, Öğretmenlere eşit dağılım yapılacaktır. Bu nedenle dilekçenizdeki 2. veya 3. dersten de projeniz verilebilir. Proje alan öğrenci mutlaka bir ürün ortaya koymak zorundadır. Projeler istenilen tarihte teslim edilecektir. Projeler,  "Proje Değerlendirme Formu" kriterlerine göre değerlendirmeleri yapılacaktır. Beğenilen projeler okulumuz tarafından da sergilenecektir. Projeler not ile değerlendirilecektir. Hazırlanacak olan proje somunda belli kuralları içeren raporunun da yazılması gerekmekdir.
PROJE: Öğrencilerin istekleri doğrultusunda belirlenen bir konuda inceleme, araştırma ve yorum yapma; yeni bilgilere ulaşma, özgün düşünce üretme ve çıkarımlar sonucunda bir ürün ortaya koymak amacıyla ders öğretmeni rehberliğinde bireysel veya grup hâlinde yaptıkları çalışmayı,
MADDE 44- (1) Sınav, performans çalışması, PROJE ve uygulamalar 100 tam puan üzerinden değerlendirilir. Değerlendirme sonuçları e-Okul sistemine işlenir.
MADDE 50-(1) Öğrenciler okulların özelliklerine göre yazılı sınavların dışında PROJE ve performans çalışması ile topluma hizmet etkinliklerine yönelik seminer, konferans ve benzeri çalışmalar yaparlar. Öğrenciler, her dönemde tüm derslerden en az bir performans çalışması, her ders yılında en az bir dersten PROJE hazırlama görevini yerine getirirler.
(7) PROJE ve performans çalışması puanla değerlendirilir.
Program için TIKLA (Listeler ve dersler GÜNCELDİR - 9 Ekim 2013)
Proje Raporu Hazırlama Çalışması için TIKLA (Listeler ve dersler GÜNCELDİR - 9 Ekim 2013)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder