21 Ekim 2013 Pazartesi

Bir Okul Müdürünün İsyanı

TÜM SINIFLARA AİT DERS ve ÇALIŞMA KİTAPLARI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ
Alan değişikliği sıkıntısı yaşayan bir çok öğretmen Talim Terbiye Kurulu'nun bu konudaki çalışmasının tamamlanmasını, kamuoyuna duyurulmasını ve mağduriyetlerinin giderilmesini bekliyor. Bize gelen yüzlerce elektronik posta'dan bir okul müdür yrd/müdür(vekil)'in nasıl bir haksızlıkla karşı karşıya kaldığını sizlerle paylaşıyoruz.
İşte bize ulaşan e-posta:
2006 da göreve  bir doğu ilinin ilçesinde başladım . Müdür yetkiliydim.  Kendi aramızda konuşurken mağdur bölgesindeyiz ama en azından manevi bir  ödülümüz var diyorduk. Müdür yetkililik  sonuç itibariyle hem öğretmenliğin hemde  idareciliğin bir arada yürüdüğü  bir sistem.  Müdür yardımcısı olarak   2 yıl sonra bir okula atandım  Danıştay  atamaları iptal etti. Olduğum yerde vekaleten  okul müdürü olarak kaldım. Sonrasında vekaletleri saymadılar. 2 yılım  boşa geçmiş oldu. İdarecilik anlamında yani.  Okul müdürü olarak atandım.  2.5 yıl görev yaptım. İlçe kaymakamının    davetiyle  şube müdürü oldum   toplam 8 yıllık dönemde 4 taktir  5 teşekkür  1 aylıkla ödüllendirmem oldu yani masabaşı amirliği yapmadım. Rica ile minnetle biryere de  gelmedim.
Alan değişikliği hakkı verildi teknoloji tasarıma geçtim.  İl dışı tayinlerde istanbula geldim … özetlemek gerekirse:
Müdür yardımcısı oldum daha sonraki süreçte  Danıştay iptal etti
Vekaleten müdür oldum daha sonraki süreçte  idarecilikten sayılmadı
Bir Okul Müdürünün İsyanı!Müdür yetkilikler   daha sonraki süreçte  müdürlükten sayılmadı
İl dışı tayin istedim daha sonraki süreçte    yeniden atanma hakkı kaldırıldı.
Alan değişiklikleri iptal edildi.
Ben var olan  yönetmeliklerle  hakkımı aldım ama birden değişti  kaybettim. Şimdi  sınıf öğretmeniyim. 8 yıl sonra sınıftayım. Şube müdürlüğünden sınıfa döndüm. Elbette şikayetçi değilim ama   bu ülkede devlet öğretmenine güvenmiyor ancak öğretmen devletine nasıl güvensin.  Benim durumum mağduriyet değil mi?
Yeniden atanma hakkı istiyoruz. Yönetmelik değiştiyse  tamam kabul ama en azından bir kereye mahsus bile olsa ek madde  koyulabilirdi.

Melih Öztürk
Melih_ozturk1@hotmail.comhttps://twitter.com/melihozturk_
Facebook: www.facebook.com/kpsshabersoru

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder