20 Ekim 2013 Pazar

29 Ekim'de kaç gün tatil olacak?

TÜM SINIFLARA AİT DERS ve ÇALIŞMA KİTAPLARI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ
29 Ekim'de kaç gün tatil olacak? Bilindiği üzere 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Salı gününe denk geliyor. Böylece Cumhuriyet tatili haftasonunu da birleştirince 4 gün oluyor.  
26-27-28-29 EKİM TATİL

(26-27-28-29 Ekim) Peki öğretmenler 29 Ekim'de ek ders ücreti alacak mı? Yönetmeliğin ilgili maddeleri bu konuda ne diyor?29 Ekim'de kaç gün tatil olacak?

MADDE 16- b) (Değişik  :13/7/2007-2007/12399 B.K.K.) İl düzeyinde millî ve mahallî bayramların kutlamaları içinkurulan hazırlık komitelerinde görevlendirilen yönetici ve öğretmenler, millî ve mahallî bayramların hazırlık çalışmalarına katılan yönetici ve öğretmenler, söz konusu bayramlarınhazırlık çalışmalarına ve törenlerine sınıf veya okul bütünlüğünde katılan öğrencilerinöğrenim gördüğü eğitim kurumlarının yönetici ve öğretmenleri ile millî bayramlar nedeniyle tatil edilen günlerde(1) ders görevlerini yerine getiremeyen yönetici ve öğretmenler, bu sürelerde üzerlerinde bulunan aylık karşılığı ders,varsa ek dersdersniteliğinde yönetim ve hazırlık ve planlama görevlerini yapmış sayılırlar.

ÖĞRETMENLERİN EK DERS ÜCRETİNDE KESİNTİ OLACAK MI?

Yukarıdaki maddeye göre milli bayramlarda öğretmenlere ek ders ödenecek. Bu yüzdenCumhuriyet Bayramı tatilinde öğretmenlerin ek dersinde herhangi bir kesinti olmayacak.


KPSS Rehber

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder