23 Temmuz 2013 Salı

2013 LYS Yerleştirme Sonuçları

TÜM SINIFLARA AİT DERS ve ÇALIŞMA KİTAPLARI CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ
Geçtiğimiz 18 Temmuz’da sona eren tercih dönemi sonrası 2013 LYS Yerleştirme sonuçları her an açıklanabilir. ÖSYM ve diğer medya kaynaklarından edinilen son bilgilere göre 2013 LYS tercih Sonuçları en geç cumaya kadar açıklanacak, sonuçlar bugün bile açıklanabilir.

Son Dakika (23 Temmuz Saat 15:24) : TRT Muhabirinin ÖSYM ile yaptığı görüşmeye göre LYS yerleştirme sonuçları bugün de açıklanmayacak. Aynı zamanda KPSS sonuçlarının değerlendirme işlemleri de yapılmaktadır. Ancak ÖSYM, yetkilileri önceliklerinin LYS yerleştirme sonuçlarını açıklamak olduğunu ifade etmişlerdir. Son haberler ve sonuçlar bu sayfada olmaya devam edecek takipte olun. 
Bir üniversiteye yerleşme heyecanı taşıyan binlerce üniversite adayını yakından ilgilendiren 2013 LYS yerleştirme sonuçları 24 Temmuz 2013 Çarşamba yada Perşembe günü açıklanacak. Tercih sonuçlarını açıklama noktasında 2013 yılında çok gelişme kaydeden ÖSYM, 2013 LYS yerleştirme sonuçlarını geciktirdi bile sayılır. YGS ve LYS gibi 2 milyona yakın adayın girdiği sınavları sadece 1 haftada adaylara duyuran ÖSYM’nin aynı hızı Üniversite LYS tercih sonuçlarında da gösterip LYS yerleştirme sonuçlarını en geç Perşembe gününe kadar açıklamasını herkes bekliyor.

2013 LYS Yerleştirme Sonuçları Sorgulama Ekranı :

(Sonuçların Cuma güne Kadar Açıklanmasını bekliyoruz, ancak her an açıklanabilir. Açıklandığında alttaki sayfada yer alacaktır.)

ÖSYM, medyada oluşturduğu “sınav sonuçlarını hızlı açıklama” imajını bozmadan LYS tercih sonuçlarını da bugün akşamına kadar açıklamış olacaktır. 2013 LYS yerleştirme sonuçları ile ilgili son durumu bu sayfadan sizlere aktarmaya devam edeceğiz.
LYS Yerleştirme Sonuçlarına İlişkin Resmi Bir Açıklama Henüz Yok. Bildiğimiz şey, KPSS sonuçları ile LYS yerleştirme işlemlerinin bir arada yürütüldüğü ve her ikisinin yakın zamanlarda açıklanacağı. LYS yerleştirme işlemleri ÖSYM açısından KPSS’ye göre daha zordur, çünkü birçok ölçüte göre bilgisayarlar sistemleri eleme ve yerleştirme yapıyor. Bu durumu göz önüne almak lazım.

2013 LYS Yerleştirme Sonuçları İle İlgili Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen Yazabilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder